روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

989 : این آدمها

کسانی مثل بارت سونتاگ و... انگار از هیچ چیزی به سادگی عبور نمیکنن حتی از خودشون. هیچ فکرشونو دست کم نمیگیرن هیچ تصمیمشونو. چه برسه به مسائل بیرون که شاید اصلا مربوط به خودشون نباشه ولی جوری بررسیش میکنن و مینویسن که ادم میمونه گاهی با خوندن کتابا ادم میبینه تجربیات مشابه داشته. اما چه ساده نادیده گرفته یا دنبالش نرفته. دلم میخواد مثل اینها باشم. از هیچ چیزی نگذرم حتی فکرای خودم. هرچند مثل این آدما بودن خیلی سخته اما میشه ازشون یاد گرفت که. 


فکر کنم توی شهریور بود میخواستم موهامو کوتاه کنم. از خودم انتقام بگیرم نمیدونستم چرا. فکر نکردم که دردم چیه.