روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

592 : حامی

فرصتی که برایت در نظر گرفته شده، چنان کوتاه است که اگر لحظه ای از آن را از دست بدهی، همه ی زندگی را از دست داده ای، زیرا زندگی‌ات از این دراز تر نیست، زیرا زندگی‌ات همیشه به اندازه‌ی زمانی است که از دست میدهی. پس اگر راهی را آغاز کرده ای، همان راه را ادامه بده، در هر شرایطی، برد به هر حال با توست، خطری تهدیدت نمیکند، چه بسا آخر سر سقوط کنی، ولی اگر در همان گام نخست سر برمی‌گرداندی و از پله ها پایین می‌رفتی، در همان آغاز راه، نه احتمالا، که به یقین، سقوط میکردی. بنابراین اگر اینجا توی راهرو چیزی به دست نیاوردی، درهارا باز کن ،اگر پشت درها هم چیزی نبود، مشکلی نیست، از پله های دیگری بالا برو. تا آن زمان که از بالا رفتن دست نکشیده‌ای، پلکان پایان نمی‌گیرد، بلکه در زیر پاهای صعود کننده ی تو رو به بالا رشد میکند. 


داستان‌های کوتاه، فرانتس کافکا، ترجمه ی علی ‌اصغر حداد، نشر ماهی ، صفحه ۴۷۴درسته متوجه نبودم بیشتر دقت میکنم از این به بعد و امیدوارم دیگه پیش نیاد.