روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

2061 : یه کتاب دوست داشتنی

من شیفتهٔ این کتاب ( کتاب تاریخ فلسفه در قرون وسطی و رنسانس ، نوشتهٔ محمد ایلخانی ،نشر سمت)  شدم. نثر روون، مطالب جذاب. اصلا خیلی خوبه اصلا فکر نمیکردم این مدلی باشه. اخه میدونی من کلا کتابای تاریخی رو دوست دارم این که از گذشته است و بدونم که واقعیه. این که خیلی چیزا چیشد که اینجوری شد. یا زمانهای دور چجوری بوده زندگیا ، تفکرات ادمها، دین و مذهب و... این کتابم مثل رمان میمونه برام با این که تاریخ فلسفه قرون وسطی و رنسانس هست. اولش با دین مسیحی شروع میشه که چی شد مسیحیت اینجوری شد، چه آدمایی بودن و این داستانها. میدونم از این مدل کتابایی نیست که همه خوششون بیاد و حوصله خوندنشو داشته باشن اینم گفتم که نرین بخرین خوشتون نیاد بندازین تقصیر منا :دی


دیگه این که از صبح بیدارم از همون چهار فقط یک ساعت دقیقا یک ساعت طبق معمول یهو باتریم تموم شدو خوابم برد که اونم کابوس دیدم از خواب پریدم :/ بدک نبودم تا الان زبانو جدی خوندم الانم کتابو دست گرفتم تا شب ببینم چیکارا میکنم. 

البته من با یسری از چیزاش موافق نیستما.


بخشی از کتاب

نظرات  (۳)

 • پریسا سادات ..
 • :))
  خوندی کتابو؟؟/ منظورم اینه که تموم شده؟
  پاسخ:
  نه هنوز شروعش کردم تموم نشده :)
 • پریسا سادات ..
 • آ]ان
  پس تا چند وقت کل زندگیتو مختل می کنه:دی
  پاسخ:
  نه فکر نکنم :دی
 • پریسا سادات ..
 • پس فقط من توی کتاب خوندن افراطی ام
  چقد خوبه که اینطور نیستی:)
  موفق باشی
  پاسخ:
  زندگی من همش کتاب خوندنه. مختل نمیشه