روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

1657 : قهرمان

کتاب قدرت اسطوره  ، جوزف کمبل ،  عباس مخبر ، نشر مرکز


+رویا تجربه ای شخصی از زمینه ای عمیق و تاریک است که حایل زندگی آگاهانهٔ ما است، و اسطوره رویای جامعه است. اسطوره، رویای عمومی ، و رویا اسطورهٔ خصوصی است. اگر اسطورهٔ خصوصی شما، رویای شما با اسطورهٔ اجتماع در انطباق قرار بگیرد ، با گروه خود سازگاری خوبی دارید . چنانچه این طور نباشد در جنگل تاریک پیش روی خود ماجرایی خواهید داشت.

+آنها به خارج از جامعه ای که میبایست حمایت شان کند، به درون جنگل تاریک ، به دنیای آتش تجربهٔ اصیل حرکت کرده اند. تجربهٔ اصیل برای شما تفسیر نشده است ، لذا ناگریزید زندگی تان را روی پاهای خودتان به پیش ببرید. یا میتوانید این کار را بکنید یا نمیتوانید. ناگریز نیستید آنقدر از راه تفسیر شده فاصله بگیرید که خود را در وضعیت دشواری قرار دهید . شهامت روبرو شدن با آزمون ها و فراهم آوردن مجموعه کامل و جدیدی از امکانات در عرصهٔ تجربهٔ تفسیر شده ، برای آن که دیگران به تجربهٔ آن بپردازند ، کاری است که قهرمان انجام میدهد.

حقیقتا خیلی هم کار سختی.
بگذریم میخوام بخوابم تصمیم قطعی دارم برم جنگل تا قبل سرد شدن هوا چند ماه بیشتر نمونده.