روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

1624 : ... چنان میکنند کز آن نهراسی و شاید حتی دوستش بداری...!

کتاب از خوشی هاوروزها ، نوشتهٔ مارسل پروست، ترجمهٔ مهدی سحابی ، نشر مرکز

+ بعد از پروردگار او بیشتر از همه گل سرخ آفریده است... 


+ در مرگ نیز و حتی در نزدیکی هایش، نیروهای نهانی هست و یاری های پنهانی ، و «لطف»ی که در زندگی نیست. همچون عشق ورزان زمانی که عشق را آغاز میکنند، یا شاعران هنگامی که سرود می‌خوانند، بیاران نیز خود را به جان خویش نزدیک تر‌می‌یابند. زندگی چیز سختی است و بر آدمی بیش از اندازه سختی می‌کند ، پیوسته جان را به درد می‌آورد. از حس این که پیوند‌هایش لختی شُل شده باشد آرامشی روشن بینانه به آدمی دست میدهد. 


+ اغلب رنج بسیار برده ام از این حس که همه از من دورید، همه ای فرزندان تبعیدی کبوتر کشتی، و حتی کسی که این لحظه هارا نشناخته باشد دل پی آن جایی دارد که شمایید...


+ هرگز جاودانگی را جز نزد کسانی رقم نزده‌ام که نازک اندیش بوده اند. 

نظرات  (۱)

  • پریسا سادات ..
  • :)
    زیبا