روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

1493 : معرفی عکاس : ابراهیم ذهبی

یکی از معضلات من از عکاسی خیلی وقت پیش خودمون اینه که دسترسی ندارم. یعنی مثلا زده بود ابراهیم ذهبی امروز درگذشتش هست خب من نمیشناختم. ظاهرا عکاس‌حرم هم بوده باشه تو مشهد توی‌ گوگل سرچ کنین میاد اما عکسای دیگه ای‌هم داره هرچند من فقط چهار تا عکسشو دیدم خب ادم نمیتونه تشخیص یده شک دارم کتابی هم داشته باشه :/ خلاصه این که ما فقط اسم میشنویم. مطلبی فعلا پیدا نمیکنیم شایدم هست من ندیدم. 

البته من میدونم که عکاسای مثلا صدسال پیش ما عمرا در مقایسه با عکاسای صدسال پیش امریکا قرار بگیرن و اختلافشون زمین تا اسمون باشه اما خب‌ دلم میخواست میدیدم.

من از دیشب دارم سعی میکنم یکی از اون عکسارو اپلود کنم که بیان معلوم نیست باز چش شده اپلود نمیشه.  • مائده