روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

1478 : عکاسی : بار پنجم و ششم

پنجمین بار عکاسی رفتنم خیلی عکس نگرفته بودم. نتیجه انتخابم شد ۹ تا که خب کمترم میشه ولی الان حذف نکردم. یسری عکسا چند تاش کلا پرت بودن از کارم انگار میخواستم امتحان کنم و نا موفق بوده باشه.


ششمین بار خب تعدادش زیاد بود. جای جدید رفتم اما عکسام میشد گفت خوب بودن واقعا به نظر خودم.  بهتر شدم تو دیدن عکسای خودم. انگار یه مدت انتخاب نکرده بودم نابود شده بدم. هرچند که بعضی عکسا واقعا دلم نمیخوادپاک کنم اما ربطی ندارم و دیلیت رو میزنم. از این که خب درست عکاسی نمیرم اما درگیرشم و بدون فکر‌کردن بهش نمیگذر‌نم احساس رضایت میکنم. هرچند که خب به فکرم میرسه یعنی یهو به نظرم. میاد همه عکسام بدن. اما حتی اگه اینجوریم باشه باز به خودم میگم باید انتخاب کنم تا بیشتر کار‌کنم ایرادامو بفهمم. عکسای بهتری بگیرم. رو خودم کار کنم. به نظر خودم از بار اول تا اینجا که دیدم عکسام بهتر شدن در مقایسه با هم. 


همین دیگه چشمو ببندم بیهوش شدم. 

  • مائده