روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

کتاب مادام بوواری ، گوستاو فلوبر، مهدی سحابی، نشر مرکز

نمیتوانم این خدایی را قبول کنم که اینها به شکل پیرمردی نشان میدهند که با چوبدستیش توی باغچه اش قدم میزند و این کار و آن کار را میکند.چیزهایی که خود به خود عجیب اند و با هیچ یک از قانون های فیزیک هم جور در نمی آیند  ؛ که این خودش هم نشان میدهد که کشیش ها همیشه دچار جهل بوده اند و میخواهند مردم را هم به روز خودشان در آورند.


باور نداشت که چیزها بتوانند در جاهای متفاوت به همان شکل های قبلی بمانند،چون آنچه تا آن زمان از زندگی دیده بودبد بود پس حتما زندگی آینده اش بهتر میشد.


باز خوبه راه افتادم.میتونم بعضی جاها حضور فلوبرو حس کنم.  بشناسمش