روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

آخرین مطالب

1367 : پس بیایید از دنیایی حرف بزنیم که انسان در آن ناپدید شده.

کتاب چرا همه چیز تا کنون ناپدید نشده است؟
نوشتهٔ ژان بودیار ، ترجمهٔ احسان کیانی خواه ، نشر حرفه نویسنده


+اختراع تصویر فنی با تمام فرم هایش آخرین اختراع بزرگ ماست. 

+ وقتی با فرط واقعیت و به لطف استقرارتکنولوژی های ذهنی  یا مادی بی حد و حصر همه چیز ناپدید بشود، وقتی انسان بتواند تمام قابلیت هایش را محقق کند ، آن وقت دقیقا به همین دلیلی وارد دنیایی میشود که اورا از خود بیرون می اندازد.


من هنوز فکر میکنم اصلشو شاید نفهمیده باشم. :(

+ در زمانهٔ اخیر که تکنولوژی با سرعتی برق اسا به پیش میتازد ، تصوری بی معنا و نوظهور از «آزادسازی» امر واقعی به وسیلهٔ تصویر و «آزادسازی» تصویر به واسطهٔ ساحت دیجیتال سخن میگوید. «آزادی » امر واقعی و تصویر را هم نتیجهٔ فزونی و تکثر عنوان میکنند. اما این یعنی به فراموشی سپردن میزان چالش و مخاطره‌ای که در کنش عکاسی وجود دارد ، شکنندگی و تردید در رابطه با ابژه و موضوعِ عکس ـ یا به عبارتی ، « ناکامی » نگاه خیره .این ها همه در ذات عکاسی هستندـ و بسیار هم نادر و نایاب ! نمیتوانید عکاسی را آزاد کنید