روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

1342 : مرد نظامی

+ هر یک از حرفه ها زیبایی بیرونی خودرا از قوانین اخلاقی حاکم بر آن اخذ میکند. در برخی از حرفه ها مشخصهٔ این زیبایی سخت کوشی است، برخی دیگر مُهر بیکارگی و علافی را بر خود دارد. ، که گویی علامت تجاری انحصاری تقدیر است. 

+ زیبایی او از ضرورت آمادگیِ رو به رو شدن با مرگ در هر لحظه، سر چشمه میگیرد. 


خب یه یک ساعتی هست که بیدار شدم. صبح تا هشت رو مبل نشسته هی چرت میزدم میخوندم. اخر مامانم اومد گفت من میخوابم کنارم بخواب که اومدم رو زمین مها رو مبل خوابیده بود سه نفره. تازه اون موقع ها خوابیدم. حالا الان دوباره فصل هشتم رو خوندم. توصیف میکنه و در مور کارای موسیو ژ میگه. مثلا موضوعی که بیشتر علاقه داره و این که مثلا همه ملاحظات اخلاقی توی کاراش دیده میشن. اون چیزی که بازنمایی کرده. 


دیگه این که هنوز جمع نکردیم. کلا اتاقو تکون میدیم تمیز میکنیم احتمالا دکور هم تغییر بدیم حالا که اینجوری شده. اما کتابمو میخونم. الان کنج دنج بغل پنجره نشستم همون که قبل عید میشستم. چرا من اینقدر اینجارو دوست دارم؟؟