روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

1339 : هنر حافظه ای

خب بهتره تا آروم میشه کارمو کنم. برگردیم به کتاب. بخش پنجم چیز خاصی در مورد عکاسی یادم نبومد البته فقط از اسم عنوانش حافظه تاریخی اما ربطی نداشت. در مورد روند کار نقاشی موسیو ژ و حافظه که این نقاشا میبینن بعد نقاشی میکنن و شاید به خاطر این عادتشون اگه مدلی جلوشون قرار بگیره کاملا استعدادشون کور بشه چون بیش از امدازه جزئیاتو میبینن. وای اینجوری تکیه بر حافظه و تخیلشون هست. بعدشم این که خیلی سریع اون چیزی که توی ذهنشون هستو انتقال میدن از ترس این که مبادا فراموش کنن. بودلر میگه : « همین هول و وحشت است که وجود هنرمندان بزرگ را تسخیر میکند و اشتیاق تسلط بر همهٔ شیوه های بیان را در آنها بر می انگیزد، تا مبادا فرمان های مغز به سبب تردید های دست درست اجرا نشوند.» و این که راجع به کارای موسیو ژ‌حرف میزنه و همین. 


نظرات  (۲)

 • پریسا سادات ..
 • :/
  چشده؟؟
  چی نوشتید.اصلا متوجه نشدم:|
  پاسخ:
  پست های من بهم مرتبتن ! 
 • پریسا سادات ..
 • اوه 
  پس برم پست های قبلی رو بخونم:)
  پاسخ:
  :)