روز نو شتـــــــــــــــ

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

دور از همه چیز، یه پناهگاه امن ...

‎میخوام بنویسم از همه چیز.از کارهایی که انجام میدم ،هدفهام ،روز مرگیام ،کتاب هایی که میخونم، از عقایدم ، از فیلمها،از اتفاقای روزانم ،از هرچی که تو ذهنم میاد، حتی عکسهام .میخوام تمرین کنم و نترسم از بیان کردن .از قضاوتها و تفکراتی که ممکنه در موردم بشه.میخوام بنویسم از راهی که پیش رومه از امروزم ،که هم بدونم کجا میخوام برم و هم یه جایی ثبت بشه برای وقتهایی که ممکنه از یادم بره. همیشه با اسم ناشناس بودم.درسته یه چیزاییو نمیتونم بنویسم اما تصمیم گرفتم واقعی باشم.

‎خیلی چیزا تغییر میکنه .خیلی چیزا تو عمل باید نشون داده بشه اگه نشد گفتنشم هیچ فائده ای نداره و کاری که انجام ندادی رو جبران نمیکنه...
‎احساس میکنم نوشتنش اشتباست.نوشتن این که همه چی از کجا شروع شد.واسه همین تغییر دادم. تا شرمنده نشم.اگه دوباره نفهمم که کارم اشتباست.
.
‎ما مست از سخنانی هستیم که هنوز به فریاد در نیاورده‌ایم
‎مست از بوسه‌هایی هستیم که هنوز نگرفته‌ایم
‎از روزهایی که هنوز نیامده‌اند
‎از آزادی که در طلبش بودیم
‎از آزادی که ذره‌ذره به دست می‌آوریم

‎پرچم را بالابگیر تا بر صورت بادها سیلی‌بزند
‎حتی لاک‌پشت‌ها هم هنگامی که بدانند به کجا می‌روند زودتر از خرگوش‌ها به مقصد می‌رسند"

‎یانیس ریتسوس

1322 : در باب مشاهده

کتاب در باب مشاهده رو که میخونم یعنی دیروز به یه جایی که رسید دچار اشتباه شدم. احساس کردم کسل کننده شد و به خودم گفتم خب درست که خیلی جالب ولی مثلا من که هیچوقت برخوردی با مثلا متن های چینی ندارم یا با خوندن این بخشش که نمیتونم بخونم. خب فکر احمقانه ای بود. بعضی وقتا ادم به این فکر میکنه که باید حتما چون میدونه استفاده کنه. ولی در واقع اینجوری نیست. اینجا دونستنش یجوری دیدنش که همچین چیزی هست چقدر ساده کنجکاوی نکردی و شاید گذشتی این که آدم بدون خط مصری چینی ژاپنی چجوری خودش کل قضیست. شاید مثلا متن ژاپنی نخونی ولی این چی میگن جوری که نگاه کرده بررسی کرده تفاوتش نمیدونم شاید هیچوقتم نفهمیی یه جور یادگیری زیر پوستی بشه. در نتیجه الان خوندنش برام دوباره جذاب شد. 

نمیدونم چجوری باید قسمتی ازش بزارم. 


+ یه چیزاییشم نمیفهمم. و نمیدونم باید چیکار کنم تا بفهمم. :(